Ученици от клубовете по природни науки се учиха как се садят билки
Учениците от клуб “Млад природолюбител” и клуб “Млад Изследовател” се учат как да садят билки и зеленчуци в училище. Целта е да създадем любов към природата, децата да могат да проучат как да отгледат свое растение и да се грижат за него. За да създадем екологично мислене, то трябва да премине през ръцете и през сърцето.


















Учениците от клуб „Млад природолюбител“ и клуб „Млад изследовател“ изградиха компостер
Учениците от 5. и 6. клас обособиха част от училищния двор, в която да превръщаме органичните отпадъци в компост.
Компостирането е един от ефективните начини за управление и рециклиране на органични отпадъци, което го прави уникален и незаменим. Това е процес, при който органичните вещества се разграждат и се превръщат в хумосоподобен материал, наречен компост. Хранителните, градинските отпадъци и отпадъците от фермите са една голяма част от битовите отпадъци, депонирани на депо. Органичните отпадъци, попадайки в общата купчина с останалите битови отпадъци се „задушават“ и процеса на компостиране протича бавно, отделяйки метан и кисели утайки, които са вредни за околната среда. Компостирането на тези отпадъци е много по-ефективен и по-икономичен начин за справяне с битовите отпадъци. Компостът е „Черното злато“ за почвата. Той е общоприето средство за подобряване на нейната структура и задържането на влага. Главният принос на компоста се изразява в увеличаване съдържанието на органични вещества в почвата. Ако компостът не е обогатен с други материали, то той има ограничена способност за наторяване, тъй като е с по-ниско съдържание на азот, фосфор и калий, които се Изпратихте съдържат в необработената животинска тор.












Учениците от клуб „Млад природолюбител“ и клуб „Млад изследовател“ посадиха дърво
Най-добрият момент да посадим дърво е преди 20 години, следващият най-добър е точно сега! Затова учениците от клуб „Млад природолюбител“ и клуб „Млад изследовател“ посадиха дърво за по-чист въздух, повече зеленина и по-здрава планета.
В съвременния свят, в който живеем, околната среда постоянно се променя и изисква от нас активно участие в поддържането й. В контекста на запазването на околната среда и решаването на проблемите, свързани с климатичните промени, засаждането на дървета и храсти играе ключова роля. Тази дейност не само привлича повече природни елементи в нашия живот, но има и важни ползи за околната среда и човешкото здраве.









Kлуб “Млад природолюбител” посяха семенца
В клуб “Млад природолюбител” учениците създадоха естествена среда, посяха семенца и ще наблюдават тяхното развитие, ще търсят причинно-следствената връзка и ще се запознават с основни понятия на биологията и химията.
























